...co se Wattpadu týče

Plagiátorství aneb copyright a trademark

8. února 2017 v 14:56 | Katbar
Někdo se mě nedávno ptal, co mě na Wattpadu vytáčí nejvíc a já dlouho nevěděla, co odpovědět. Ano, těch věcí je sice dost, ale žádná z nich mi vyloženě netrhala žíly. Dokud jsem nenarazila na plagiáty, plagiátory a plagiátorství obecně.
O co vlastně jde?

5 nejhorších argumentů [Wattpad edice]

26. září 2016 v 15:55 | Katbar
Jojo, když jsem na sebe brala podobu necenzurovaného kritika (nebo také příživnické kurvičky, záleží na úhlu pohledu), počítala jsem s tím, že budu vyvolávat diskuse. No ale co jsou někteří z nás schopni vyplodit...Dobře, přiznávám, to jsem vážně nečekala.
Dneska se podíváme na ty nejpoužívanější, a bohužel taky nejdebilnější argumenty, které se rozlezly téměř všude, ale na Wattpadu mají největší sílu. Znovu bohužel.

Píšeš jenom pro votes, ty Wattpadová kurvičko!

25. září 2016 v 1:40 | Katbar
Ach bože. To jsem si zase něco přečetla. A to jsem po posledním incidentu s autorskými právy slibovala, že se ze všech facebookových Wattpad skupin nechám vyhodit.
O co jde tentokrát? Votes.

Creepypasta- soutěž v kopírování?

23. srpna 2016 v 19:16 | Katbar
Jakožto velký fanoušek creepypasty jsem se pídila po dalších příbězích, když už jsem měla přečtené všechny blogy a jednoho krásného (nebo spíše "krásného"?) dne jsem se rozhodla hledat i na Wattpadu. Větší chybu jsem snad v životě neudělala.

Co na Wattpad patří a co ne?

21. srpna 2016 v 20:58 | Katbar
Abych se vyhla takovým těm obvyklým, nenávistným komentářům, hned na začátek uvedu: Samozřejmě, pište si každý, co chcete, co vás baví, co vás naplňuje, s čím se ztotožňujete. Nehaním ničí tvorbu a nesnažím se nikoho poškodit. Všem se předem omlouvám.
Výborně, teď ještě jeden ALERT: Článek obsahuje můj názor. Konec ALERTU. A jdeme konečně na to.

Hate X Konstruktivní kritika

21. srpna 2016 v 19:31 | Katbar
,,Haty jsou mi u prdele, vůbec mě nezajímají, vždycky si budu psát, co sám/sama chci, všechno je mi u prdele, nezastavíte mě!" Aha. Říká někdo, kdo pořádný hate ještě nikdy nezažil. No tak se na to podíváme.

Na Wattpadu rozeznáváme spoustu různých druhů komentářů. Jedny nás vybízejí k dalšímu psaní, jiné nás chválí, další nám nadávají a ty ani ne zdaleka poslední se nám snaží pomoct naši tvorbu zlepšit. Jaký je rozdíl mezi dvěma posledními zmíněnými? Pro někoho absurdní otázka, pro někoho možná stěžejní bod celé tvorby.

Podotýkám, že tento článek se dá aplikovat na celé internetové prostranství, ne jenom na Wattpad. Konec konců, ono je to všude stejné.

10 základních rad (nejen) pro začátečníky

21. května 2016 v 22:16 | Katbar
Zdravím, tak se po delší době zase hlásím. (Ne)bojte se, ještě pořád jsem a živu a dnes jsem se pokusila dát dohromady 10 základních pouček, pokud jste na Wattpadu (nejen) začátečníkem. Tak jdeme na to?

INFORMACE

8. února 2016 v 19:40 | Katbar
Úplně na začátek bych chtěla upozornit, že tato rubrika rozhodně nemá díla nějak shodit, pošpinit, nebo jejich autory urazit. Naopak, měla by pomoci začínajícím spisovatelům s propagací jejich děl. Díla budou uveřejněna vždy s autorovým svolením a samozřejmě s jeho podpisem.
 
 

Reklama