Píšeš jenom pro votes, ty Wattpadová kurvičko!

25. září 2016 v 1:40 | Katbar |  ...co se Wattpadu týče
Ach bože. To jsem si zase něco přečetla. A to jsem po posledním incidentu s autorskými právy slibovala, že se ze všech facebookových Wattpad skupin nechám vyhodit.
O co jde tentokrát? Votes.

Jak jistě každý Wattpadista ví, vote je pro spisovatele tím samým, jako like pro youtubera. Jsou jakousi formou ocenění. Tedy alespoň tak to vidím já.

Pokud jste doopravdy zažraný spisovatel, votes dokáží potěšit tak, jako nic jiného na světě, věřte mi. Koneckonců, to platí i v momentě, kdy zažraným spisovatelem nejste. Napřed si hryžete nehty, když hranice votes překročí první desítku, pak se potutelně usmíváte, když se k desítce přidá další nula, při dosažení přídomku K už si gratulujete, při čtvrté nule vyskakujete do výšky a nadšení se drží na uzdě už jen těžko.
A zkuste mi někdo tvrdit, že to tak není.

Kam tím ale vlastně mířím?
Byla jsem totiž napadena velmi striktním názorem.
"Každý správný spisovatel má psát pro sebe, pro zábavu a na nějakých přihlouplých číslech mu vůbec nemá záležet. Všichni ostatní jsou jen pozéři, kteří se podřizují vlastním fanouškům."

Tenhle komentář je prosímvás bullshit. Ptáte se proč? Proto.
Vote je jednotkou ocenění.
1 vote = 1 člověk
Jeden člověk, který si vaše dílo přečetl, jeden člověk, který tímto vaše dílo ocenil, jeden člověk, který si z vašeho díla něco odnesl.
Na votes tím pádem vidíte, jak moc velký smysl vaše práce má.

Každý z nás píše pro ocenění. Tedy pro votes. A nikdo se mi nepokoušejte tvrdit, že je to jinak. Kdyby totiž člověk nepsal pro ocenění/odezvu, píše doma na papír, a nevystavuje svou tvorbu na internet, nehledě na to, že se ještě propaguje na sociálních sítích.
Samozřejmě, že spisovatele psaní baví, jinak by nepsali, že ano, ale odezva, ještě když je právem pozitivní, dodá ten již zmiňovaný pocit zadostiučinění, namotivuje a nabudí touhu dostat se dál.
Kdyby totiž nepřicházela vůbec (ale vůbec!) žádná odezva, drtivá většina spisovatelů by se na Wattpad okamžitě vykašlala.
Protože co chceme? Pochvalu za dobře odvedenou práci.


ROZHODNĚ NETVRDÍM, ŽE POČET VOTES UDÁVÁ KVALITU PŘÍBĚHU!
Proboha, to vůbec ne!
Votes mají smysl spíše pro pisatele, než čtenáře a to především po psychické stránce. Dávají mu pocit zadostiučinění a dobře odvedené práce. Jsou takovým důkazem toho, že spisovatel dobře vystihl děj/postavy/pocity/situace, že jeho dílo bylo pochopeno.

Vy snad nejste za svou práci rádi oceňování?

--------
Já doufám, že jsem vystihla svou myšlenku a článek nevyzněl nějak špatně, kdyžtak to prosím berte s nadhledem a pokuste se pochopit, co jsem se snažila říct. Díky za pozornost! ^^
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sachisayari sachisayari | Web | 25. září 2016 v 21:45 | Reagovat

Přesně tak. Naprosto skvěle vystihnuto. Také jsem ráda, když mi práci čtenáři ocení votem. Potěší mě to už z toho důvodu, že vím, že existuje někdo, komu se kapitola líbila. Na Watt píšu jak pro sebe, tak i pro ostatní :)

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 3. října 2016 v 17:52 | Reagovat

Zvláštní je, že pro blogera neznamenají hvězdičky tolik jako pro vás votes. To se ale nedá říct o komentářích.
Pochopitelně proč tvoříme a DÁVÁME TO NA INTERNET je ten aby to někdo přečetl, zhodnotil a vyjádřil se pomocí tlačítka nebo posláním komentáře nebo nějakým dalším způsobem, který mi však není úplně znán. Jasně, že já taky bloguju kvůli popularitě- tedy abych něco napsala a někdo dal vědět co si o stejné věci myslí on. :)

3 STIAK STIAK | E-mail | Web | 10. listopadu 2016 v 22:26 | Reagovat

Mám pocit, že s tebou docela souhlasím i v tomhle - přestože si pár věcí píšu jaksi "do šuplíku", ale to je prakticky jen kvůli tomu, že jsem líná to začít vydávat + jsem si nejistá dosavadní kvalitou příběhu a tak se to občas snažím doupravovat, heh XD

...kámo, tvůj blog se mi začíná sakra fakt líbit, a to jsem ho ještě neprolezla do konce, wow XD

4 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 10. listopadu 2016 v 22:52 | Reagovat

Kdyby to tak bylo, tak nemáme v knihovně ani jednu knihu, protože každý spisovatel by si psal jen pro svou radost do šuplíku a ne pro čtenáře a neměl by tedy zapotřebí vydávat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama