5 nejhorších argumentů [Wattpad edice]

26. září 2016 v 15:55 | Katbar |  ...co se Wattpadu týče
Jojo, když jsem na sebe brala podobu necenzurovaného kritika (nebo také příživnické kurvičky, záleží na úhlu pohledu), počítala jsem s tím, že budu vyvolávat diskuse. No ale co jsou někteří z nás schopni vyplodit...Dobře, přiznávám, to jsem vážně nečekala.
Dneska se podíváme na ty nejpoužívanější, a bohužel taky nejdebilnější argumenty, které se rozlezly téměř všude, ale na Wattpadu mají největší sílu. Znovu bohužel.


,,Nelíbí se ti to? Tak to nečti!"

Nebo co mi uděláš, vyškrábeš mi obě oči?
Velmi častý "argument", který se objevuje zvláště po vytknutí chyb, nebo po jiné slušné konstruktivní kritice. Větičkou ,,Když se ti to nelíbí, tak to nečti/nekomentuj/nedívej se na to!" se ohánějí zejména mladší uživatelky a uživatelé, protože každému rozumnému a staršímu člověku dojde, jaká hloupost tohle je.
Jen se nad tím zamyslete-Jak často zavíráte oči nad něčím, co vás vytáčí doběla? To vážně nikdy nikde neřeknete ani křivé slovo, hlavně abyste nikoho nepoškodili? To se stydíte za svůj názor, na který máte plné právo?
Tím, že já se snažím třeba poradit, slušně vytknu nějaké drobnosti a pak se dočkám právě této věty, pomalu ztrácím naději a vidinu "lepšího Wattpadu". (← berte to prosím s nadsázkou)
Ne, vážně lidi, tenhle argument je bullshit ve všech směrech.

,,Jen závidíš!"

Bože, a co asi tak můžu závidět?
To, že žádná čísla-votes, followeři, přečtení- rozhodně nedefinují kvalitu spisovatele (stejně jako počty odběratelů nedefinují kvalitu YouTubera, ale o tom až později) je už známá věc. Tak co bych tedy měla závidět?
Tento protiargument se také často zjevuje pod kritickými komentáři, ani ne tak od samotného komentovaného, jako spíše od jeho zarytých příznivců.
,,Větší, populárnější, oblíbenější" spisovatel se totiž často stává jakousi modlou slepých oveček, které ho v každé diskusi okamžitě brání a bezhlavě se ho zastávají, aniž by třeba věděli, o co se jedná. Hlavně že jejich idol neutrpí žádnou újmu.
Jakmile se dotknete díla takovéto modly ve smyslu jiném, než bezmezně zbožném, okamžitě jste terčem právě oveček a jejich útoků "Jen závidíš! Ona má víc followerů! Ona je lepší!". Myslím si, že každý z nás má takovéto ovečky, které jsou pro nás pokladem, pro zbytek komunity však zkázou.

,,Nic jsi nedokázala!"

Jak tohle sakra můžeš vědět?
V 99% dotyčný ani neviděl můj Wattpad profil, ale dobře, podle něj jsem nic nedokázala.
Mimochodem, já nevím jak váš, ale můj život se zdaleka netočí jenom kolem Wattpadu. Ano, tvoří jeho obrovskou část, to ano, ale není jeho středobodem.
Takže když jsem nedokázala nic na Wattpadu, nedokázala jsem nic i v reálném životě, že?
No mně je to úplně jasné. Tady asi není potřeba se nějak více vyjadřovat.

,,Ptal se tě někdo na názor?"

Ne. Neptal. No a co?
Nejsem tázaná, tak nemoho mluvit? Vážně? Ale no tak děcka, tady nejsme ve škole...
Vím, že se mě sice vě většině případů nikdo neptal, právo na vyjádření vlastního názoru však mám, nehledě na to, že se většinou snažím pomoci a vždy se vyjadřuji slušně.
Ovšem, abych tomu všemu nasadila korunku: Tento argument se často objevuje i v případech, kdy si dotyčný o názor vyloženě ŽÁDAL.
AhojíííQ, tady mám ten nový cover, líbí se vám? Co byste na něm kdyžtak změnili? XOXO vaše KittynQua69XXX420 :*

Ahoj, nemyslím to nijak špatně, ale myslím, že cover je trochu přeplácaný a barvy se k sobě nehodí, bude lepší, když ho sladíš jen do jedné, nebo dvou barev a možná celkově ubereš trochu prvků ^^

Co je ti do toho? Mě se líbí a tebe se nikdo na nic neptal ;) Když se ti to nelíbí, tak to nekomentuj!

*drinks bleach and pukes blood*

,,Je to moje věc!"

No to teda není, děvenko.
Fanfikci nemůžeš nacpat do kategorie Fantasy, stejně jako nemůžeš na Wattpad cpát svoje kresby, a do kategorie Historický Román už vůbec ne.
Poslední, a snad nejhorší argument, při jehož čtení mám vždy chuť loknout si bělidla.
Stejně jako všechno má i Wattpad svá pravidla, bez kterých prostě nemůže fungovat. Ano, vím, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala, ale to už je zase o ničem jiném. Porušovat se má školní řád kouřením na záchodech v prvním patře, nebo líbáním na chodbách. Nebo provozováním jiných sexuálních aktivit různě jinde po škole...
Také jsem se setkala s touhle větou jakožto reakcí na komentář kritizující gramatiku a špatné zařazení příběhu. Ne. Gramatika rozhodně není tvoje věc, slušný písemný projev je základem. Ne, zařazení příběhu také není tvoje věc, ačkoliv příběh tvůj je. Ne, tvoje věc není to, že je ti 11 a píšeš o brutálním sexu ve stylu 50ti odstínů šedi.
Samozřejmě, je tvoje věc je to, co píšeš, ale pokud já si něco myslím, tak to prostě řeknu, a skutečnost, je že je skutečně "tvoje věc" mě fakt neodradí.

Setkali jste se někdo s těmito, nebo dokonce ještě horšími a nesmyslnějšími argumenty? Myslíte si, že zmíněné věty ještě nejsou tak hrozné? Jen se mi pochlubte v komentářích! ^^
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ta, kterou neznáš Ta, kterou neznáš | 18. října 2016 v 19:59 | Reagovat

Potřebovala bych možnost zaškrtnout v anketě víc odpovědí :D

2 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 6. listopadu 2016 v 23:07 | Reagovat

Přiznám se, že větu "Když se ti to nelíbí, tak to nečti." Jsem použila taky dost často, ale většinou na komentující, kteří mi psali pod povídku konstruktivní kritiku, která vypadala asi takto:
Možnost 1: "Jsi píča", "Je to celé na hovno", "Ty neumíš psát je to na hovno",  "Ty už nic nepiš ty píčo".
Možnost 2: "Postava tahle a tahle by měla udělat tohle a tohle. Tamta postava by měla reagivat na tuhle scénu takle. Postava 43 by neměla skákat z okna.."
Možnost první mi opravdu nijak nepomůže se zlepšit a možnost dva mi příjde totálně na hlavu. Tak kdo to píše já nebo on(a)?
Samozřejmě se taky všichni bránili tím, že když se mi nelíbí jejich konstruktivní kritika, tak jsem píča xD.

3 STIAK STIAK | E-mail | Web | 9. listopadu 2016 v 20:05 | Reagovat

OH MY GOD, MÁŠ MŮJ JEDINEJ SOUHLAS QWQ
*jo a právě jsem tě vystalkovala na fb a přidala si tě xDDD*

4 Nokturna Nokturna | 10. listopadu 2016 v 19:08 | Reagovat

První odpověď je i celkem logická, ale jen v případě, že dílo komentuje nějaký agresivní kritik, který jen nadává.

5 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 10. listopadu 2016 v 22:51 | Reagovat

Setkávám se zcela pravidelně se všema a u všech mám sto chutí bouchat hlavou do zdi. Chápu že v jejich světě mě úplně dokonale setřeli, ale když si vyndají hlavu z pozadí, tak zjistí že za jejich světem je ještě jeden, ten reálný, kde je to trochu jinak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama