Co na Wattpad patří a co ne?

21. srpna 2016 v 20:58 | Katbar |  ...co se Wattpadu týče
Abych se vyhla takovým těm obvyklým, nenávistným komentářům, hned na začátek uvedu: Samozřejmě, pište si každý, co chcete, co vás baví, co vás naplňuje, s čím se ztotožňujete. Nehaním ničí tvorbu a nesnažím se nikoho poškodit. Všem se předem omlouvám.
Výborně, teď ještě jeden ALERT: Článek obsahuje můj názor. Konec ALERTU. A jdeme konečně na to.


Známe to všichni uživatelé Wattpadu. Hledáme nějaké nové čtení, protože toho není nikdy dost a my se samozřejmě nudíme a lačníme po něčem, na čem zase můžeme nějakou chvíli ujíždět a netrpělivě vyčkávat přidání nové kapitoly, kterou samozřejmě přečteme na jeden nádech a pak zase minimálně týden čekáme. A baví nás to.

Všechny kategorie už jsme prohledali, kromě jedné, která nese tajuplný název "Náhodně". Tak ji samozřejmě rozklikneme, jsme zvědavými čtenáři. A co nevidíme.

Vidíme hromadu čehosi, co by se dalo přehazovat vidlema. (čímž se nesnažím říct, že by to byl hnůj, prosímvás!)
Vtipy. Problémy tlustých. Fakty o 1D. Moje kresby. No jéje. Tak si to jdeme postupně rozebrat, co říkáte?

Seznamy

"Jak se zabavit s nejlepší kamarádkou" "50 věcí, které musíte stihnout, než dospějete" "66 důvodů proč se nezamilovat" a jim podobné tituly patří (alespoň podle mě) k těm úplně, ale úplně nejvíc mimo mísu, naproti tomu však sbírají skoro miliony přečtení. A já se ptám: Proč sakra? Co vám podobná "kniha" přinese, samozřejmě kromě 66ti důvodů, proč se nezamilovat, nebo 50ti věcí, co zaručeně musíte stihnout, než vám padne osmnáct?
Tyto tituly podle nemají vůbec žádnou hodnutu. Chápu, že spisovateli dá hodně práce tolik důvodů vymyslet, jen nechápu ten obrovský ohňostroj okolo toho.

Kniha kreslení

Proboha, lidi. Nedělejte to. V drtivé většině případů daný člověk ani kreslit/malovat neumí, přiznejme si to. Jistě si teď říkáte, že ze mě musí mluvit závist a že nerozumím umění. No...dobře, jak myslíte. Ale myslím, že špatně namalovaný/nakreslený výtvor opravdu poznám, nebojte. Do umělecké školy docházím pravidelně, každý týden, letos již devátým rokem.
Pokud ovšem kreslit/malovat umíte více než dobře, nevidím jediný důvod, proč takovou knihu nezaložit, i když říkám, blog by byl pro tento účel jistě vhodnějši.

Soutěže

Já chápu, že se snažíte Wattpad něčím oživit, vyzdvihnout dobré příběhy, ale tohle není ta cesta, kterou byste se měli vydat. Pokud nejste opravdu hodně průbojní, napíše vám tak osm lidí, z čehož dodají svá soutěžní díla maximálně dva jedinci. Další naprosto zbytečná věc.

Problémy...

Problémy gayů, Problémy yaoistek, Problémy otaku, Problémy metalistů, Problémy tvojí mámy...
Heh.
Ne. Zase, k čemu? Není to vůbec ničím zajímavé, a stejně jako s těmi seznamy, nemá to žádnou přidanou hodnotu, prakticky vám taková "kniha" vůbec nic nedá. A v drtivé většině případů dané "problémy" nejsou ani výstižné.

Hlášky

Nejlepší hlášky z Harryho Pottera, Joker-nejlepší hlášky...
Ne.
Obrovské, tučné, NE. Zase se nám vypařila hodnota. Každý fanoušek s jistou viděl film / četl knihu a nejlepší hlášky si pamatuje. Není tak důvod zařazovat je mezi ostatní tvorbu, která se s právem snaží prosadit.

Fakta/Novinky

Dobře, tady se nám obnos informací úplně nevypařil, alespoň se dozvíme něco zajímavého a svém oblíbeném filmu, seriálu, herci, své oblíbené kapele. To ale nic nemění na tom, že je to zbytečnost. Fakta se dají poměrně snadno dohledat. A většinou ani nebývají tak zajímavá, jako se tváří, nebo jak je autor prosazuje.
Vrcholem všeho jsou však takovéty pseudo-knížky s názvem "10 faktů o mě", samozřejmě, co kapitola, to fakt. Fakt jako třeba "Jsem bruneta."
Ne. To vážně, ale vážně nikoho nezajímá.

Vtipy/Vtipné obrázky

Ano, protože na Facebooku je málo stránek, které se zabývají podobným obsahem.
Ale Katbar, ne každý má Facebook!
Facebook také není jediným producentem podobných věcí. Stačí do Googlu napsat "Vtipy" a vyjedou vám doslova tři prdele odkazů. To samé pokud zadáte "Vtipné obrázky". Není co řešit.

Citáty/Quotes

Zase. Nic, co by nebylo snadno dohledatelné na internetu. Stejně je to všechno z toho internetu skopírované, tak proč, sakra?

Texting

Okay, dobře, tahle kategorie není tak velký cancer, jako ty předešlé.
Lidi to žerou.
Nesmyslné žvásty mezi dvěma osobami, zvláště pokud je jedna z nich slavný zpěvák, lidi prostě baví. Já osobně na tom zase nevidím žádnou přidanou hodnotu, nicméně má to mnohem větší smysl, než zbytek výše uvedených.

Postřehy

Jak přežít na Wattpadu, Příručka pro začátečníky, Mé postřehy na Wattpadu...
NE. Zase. Ne.
Pokud máte potřebu podobné věci psát (stejně jako já), tak je šoupněte kamkoliv, jenom ne na Wattpad.Ale Katbar, kam jinam to máme psát, když ne na Wattpad?
Poměrně jednoduchá odpověď. Na blog. Ten je pro podobné věci jako stvořený. Existuje trilion hostingů, jistě mezi nima najdete takový, který vám bude vyhovovat.

Ale Katbar, proč bychom to nemohli psát na Wattpad?
No protože to tam prostě nepatří. A krom toho, přiznejme si to, ruku na srdce-nikoho to ani nezajímá. Já vím, že počty přečtení tvrdí něco jiného, ale věřte. Vážně není nikdo zvědavý na kresbičky, které vypadají jako od prvňáčka. Ani těch vašich 10 faktů o vašem psovi.

Ale Katbar, my si můžeme psát co chceme!
Do prdele, a četli jste vůbec začátek článku?

No, doufám, že jsem na nic nezapomněla.
Tak, jako to píšu pod každý článek, pokud se mnou nesouhlasíte, jsem připravena na každou rozumnou debatu.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Clara Black (Azzie) Clara Black (Azzie) | E-mail | Web | 22. srpna 2016 v 3:49 | Reagovat

Souhlas! Ale říct to někomu pod tu konkrétní „knihu“, tak je hned zle xD Ještě pochopím ten texting - někoho to baví a dá se to podat i dobře, tak proč ne. A citáty by taky ještě šly nějak... no, přejít. Konec konců, kdyby to byla vlastní tvorba a ne styl „vyhrabáno na netu“ - bylo by to taky fajn. Bohužel, lidi to tak nedělají. A ten zbytek? Když už, tak blog :D

2 jajafilm jajafilm | Web | 23. srpna 2016 v 0:18 | Reagovat

No, co k tomu opět dodat, než že souhlasím...

3 Mia Mia | E-mail | 23. srpna 2016 v 21:25 | Reagovat

https://www.wattpad.com/story/32731335-ako-pre%C5%BEi%C5%A5-na-wattpade
Náhodou príručka "Ako prežiť na Wattpade" od Danielle Starcad je dosť dobre napísaná a má tam trefné, niekedy aj dosť vtipné články, ktoré dávajú zmysel. To je podľa môjho názoru v random kategórií asi najlepšia "kniha". Tie ostatné "knihy", čo tam sú, som ani neotvárala, lebo by ma to pravdepodobne nezaujímalo. Vtipy, fakty, recepty a podobné hovadiny by na wattpade fakt byť nemali.

4 Mě stejně neznáš Mě stejně neznáš | 18. října 2016 v 16:59 | Reagovat

Postřehy, jako třeba právě jmenovaná příručka pro začátečníky mi nevadí, pokud je napsaná člověkem, který je na wattu dlouho a opravdu něco může přinést. Ostatní co jsi vyjmenovala je cancer a mělo by se to okamžitě vymýtit, protože to jsou, s prominutím, bullshity.

K těm seznamům a problémům... je jednoduché, proč mají tolik ohlasů. Většina lidí mají zabudovaný pocit, kterému já osobně říkám "ovcoidní patřidlo", tedy potřeba někam patřit, tedy číst a psát problémy - a zjistit, že lidi mají ty samé trable! Neuvěřitelné, že Horste?

Prostě to čtou a hlasují a píšou pro pocit, že někam patří a že nejsou sami :)

Ale ani to nemění můj názor, a to ten, že to na WP nemá co dělat

5 STIAK STIAK | E-mail | Web | 9. listopadu 2016 v 23:47 | Reagovat

*tiše si to pročítá a jen souhlasně kývá hlavou* xD
By the way, co se týče kreslení... Abych pravdu řekla, docela mě baví takovýhle "knihy" na wattu projíždět. Nevím proč, ale baví mě to xDD

6 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 10. listopadu 2016 v 22:54 | Reagovat

Všechny tyhle věci mi na wattpadu silně zdvíhají mandle :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama