The First Watermelon [Merenwen99]

5. června 2016 v 17:45 | Katbar |  ...čte

Dneska se podíváme na příběh The First Watermelon, zařazený do kategorie Humor, od spisovatelky Merenwen99. Co jako první musím pochválit, co mě zaujalo a donutilo ke čtení snad nejvíce, je cover. Pěkný, barevný, ale ne kýčovitý, prostě tak akorát."I takhle nedůležité poprvé, jako ochutnání vašeho prvního melounu v životě, může mít za následek fatální převrácení života dívky, která si nikdy nepřála nic jiného, než právě převrat. Jenže, co když právě tenhle převrat nevyhovuje jejím představám? Co když tenhle převrat s sebou nenese jen dobré, ale i ty špatné věci?"

Takto láká autorka na svůj příběh. Poutavé a neprozrazuje to celý děj! Co víc si vůbec přát? ^^
Přesně jak je psáno v úvodu, příběh je převratů plný. Děj nikde nevázne, není nudný, netáhne se jedna informace přes několik kapitol, ale spád není příliš rychlý, podle mě je to vyvážené opravdu šikovně, to určitě bod pro Merenwen.

Hodně mě překvapilo, jaké krásné obraty a slovní spojení byla použita. Spojení se navíc naopakovala (jako se to občas stává mě...) a byla doopravdy výstižná, takže další bod.

Nápad? Nápad je skvělý, dámy a pánové. Moc dobře víte, že se romantice vyhýbám, jako čert kříži, ale spracování od Merenwen mě naprosto uchvátilo a v jejím podání se mi ani zdánlivě kýčovitá romantika nezdála tak kýčovitá, i když pravda, malinko ke kýči svádí. Hlavní hrdinka, ničím nezajímavá myška, na školu přijde nový kluk, samozřejmě alfasamec a že ano, co se nestane, no to byste neuhodli. Ale celé je to okořeněné právě melounovou záhadou, která z příběhu nedělá jen další nudnou a romanticky ukňouranou frašku. Další bod!

Nenapadají mě žádné větší chybky, které by se nedali naprosto přehlédnout, nebo by je bylo potřeba nějak zvýrazňovat. Na to si udělejte každý názor sám, do toho vám vážně kecat nechci. Co mě může trhat žíly, vás klidně může bavit a naopak ^^ Možná snad jen lehká mainstreamovost příběhu (nový kluk ve třídě, co se zamiluje do hlavní hrdinky, blablabla, všichni známe)

Závěrem? Tento příběh, ačkoliv se vymyká všem mým preferencím, hodnotím kladně.
Slovní obraty: ★★★★✰
Poutavost: ★★★✰✰
Spád děje: ★★★✰✰
Zpracování: ★★★★✰
Nápad: ★★★✰✰
Cover: ★★★★★
Postavy: ★★★✰✰
CELKEM: 79%

Myslím si (ne, já to vím), že tento příběh rozhodně stojí za přečtení, i když třeba zrovna romantika není vaším šálkem kávy ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Merenwen99 Merenwen99 | E-mail | Web | 5. června 2016 v 21:38 | Reagovat

Ahoj,
moc děkuji za recenzi. Jsem velmi potěšená tvým kladným hodnocením a chtěla jsem ti ještě jednou poděkovat, tady u tebe na blogu. Doufám, že můj příběh stejně tak zaujme i další čtenáře.

S pozdravem,
Merenwen99

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama